الگوی رفتاری چیست؟ و چگونه الگوی رفتاری انتخاب کنم تا سریع تر به اهدافم برسم؟
7, مرداد 1395
خواستن توانستن نیست!!!
4, آبان 1395
نمایش همه

راز جذب ثروت – ۵ راه ساده برای جذب پول و ثروت چیست؟

 ۵ راه ساده برای جذب ثروت و پول چیست؟

 آنچه که امروزه در دنیای مجازی به شما درباره جذب ثروت و پول به صورت سریع وعده داده می‌شود، برای عده زیادی قابل دسترس نیست. زیرا که ثروتمندی نیاز به ساخت زیرساخت هایی دارد. و ساخت این زیر ساخت ها نیاز به زمان دارد.

به قول آقای وارن بافت: شما نمی توانید از ۹ زنی که یکماه است که باردار هستند، انتظار تولد یک فرزند ۹ ماهه داشته باشید. شما باید ۹ ماه صبر کنید تا به فرزندی سالم برسید.

قصد ما از ثروتمند شدن، ثروتمند ماندن است. پس برای ثروتمند ماندن نیاز به پیش زمینه هایی داریم. در ادامه با هم این پیش زمینه ها بررسی می کنیم.

راه صفرم جذب ثروت – مسولیت پذیر نباشی…

 قبل از اینکه بخواهید جذب دارایی و ثروت کنید، لازم است که مسولیت پذیر باشید. اما منظور از مسولیت پذیری چیست؟

قبل از توضیح مسوولیت پذیری به توضیح قانون ۱۰/۹۰ می‌پردازم و بعد به سراغ توضیح مسوولیت پذیری می روم.

ایا شما درباره قانون ۱۰/۹۰ چیزی شنیده‌اید؟

قانون ۱۰/۹۰ می گوید وقوع ۱۰% اتفاقات از محدوده اختیار ما خارج است. و ۹۰% مابقی اتفاقات، پاسخی است که ما به آن ۱۰% می‌دهیم.  اگر شرایط اقتصادی دارای رکود است، جزء ۱۰% است که در اختیار ما نیست. ولی نوع تلاش، پیگیری، هزینه کردن، سرمایه گذاری و هر اتفاق مالی دیگر در حوزه اختیار ما است.

وقتی دانستید که چه مقدار کمی از اتفاقات در حوزه اختیار ما نیست. حالا نوبت به برنامه ریزی برای قسمت بزرگی از اتفاقاتی است که در حوزه اختیار ماست. برای استفاده از این قسمت باید مسوولیت پذیر باشید. باید بپذیرید که هر اتفاقی که می افتد مستقیم به شما مربوط می شود.

برای مطالعه بیشتر درباره مسوولیت پذیری به این مقاله (مسوولیت زندگی من به عهده چه کسی است؟) مراجعه کنید.

داشتن هدف های هوشمند

داشتن هدف های هوشمند

راه اول جذب ثروت – داشتن هدف یک الزام است

 تازه در حال پا گذاشتن در مسیر ثروتمندی هستید. باید اهدافی را در زندگی خود مشخص کنید. اهدافی که با شخصیت درونی شما سازگار باشد. اهدافی که هوشمندانه انتخاب شده باشد.

برای دانلود کتاب زندگی هوشمند نوشته علی اکبر داوری اینجا کلیک کنید.

اهداف باید بزرگی شما را به نمایش بگذارند. برای انتخاب اهدافتان کتاب هایی را مطالعه کنید تا بتوانید، اهدافی انتخاب کنید که مناسب شما باشند. برخی از کتاب ها برای شما در ادامه می آوریم:

۱٫ کتاب هدفگذاری نوشته آقای برایان تریسی

۲٫ کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته آقای ناپلیون هیل

۳٫ کتاب حکایت دولت و فرزانگی نوشته آقای مارک فیشر

۴٫ و ادامه برای راحتر و آسان تر شدن هدفگذاری، دفترچه هدفگذاری خودم (علی اکبر داوری) را که به نوعی یک کتاب کار است را به شما معرفی می کنم.

و برای دانستن بیشتر درباره هدفگذاری به مقاله (اهمیت داشتن هدف در زندگی چیست؟) مراجعه کنید.

راه دوم جذب ثروت – الگوی رفتاری خود را تغییر دهید

 بعد از انتخاب اهدافتان در زندگی، نوبت به عملی کردن اهداف است. برای گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر نیاز به مربیانی در مسیر ثروتمندی دارید. مربیانی که شاید همین الان هم در کنار شما هستند. ولی شما به دلایل مختلف از دین آنها خودداری می کنید.

نزدیکان شما بهترین مربیان شما هستند، اگر شما بخواهید. از این افراد آنچه را که به بهترین شیوه انجام می‌دهند را بپرسید. از ایشان یاد بگیرید. و سرعت پیشرفت خود را زیاد کنید. اگر پدری دارید که صبح ها زود بیدار می شود. و این کار را به بهترین شیوه انجام می دهد و شما می دانید که یکی از عادات ثروتمندان سحرخیزی است. پس از پدر خود فقط سحرخیزی را فرابگیرید. یاد گرفتن همین یک رفتار سرعت شما چند برابر می کند.

حالا چه بهتر که این رفتار را از نزدیکترین فرد زندگی خود یاد بگیرید. بگردید و پیدا کنید، بارزترین رفتار مادرتان را و از او فقط همین رفتار را یاد بگیرید. حالا مادر شما مربی تغییر رفتار شما است.

همین کار را با بقیه نزدیکان خود انجام دهید. حالا در کنار خود تعداد زیادی مربی دارید که به سرعت ثروتمند شدن شما می افزایند.

برای مطالعه بیشتر درباره الگوی رفتاری به این مقاله (الگوی رفتاری چیست؟) مراجعه کنید.

راه سوم جذب ثروت – راه های افزایش درآمد را پیدا کنید

 تا الان چند ستون محکم برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن ساخته اید. حالا با تمام قوا و نیرو به سمت درآمد زایی حرکت کنید. از تمام مسیر هایی که می توانید به کسب درآمد بپردازید. همین که شروع می‌کنید، درهای زیادتری به روی شما باز می شود.

از کم شروع کنید. و پله پله درآمد خود را افزایش دهید. به منابع درآمدی توجه کنید. منظور از

راه چهارم جذب ثروت – پس انداز پول را شروع کنید

 در آمد خود را افزایش دهید تا بتوانید پول بیشتری برای پس انداز و سرمایه گذاری داشته باشید. در مقاله ای راه‌های گوناگونی برای پس انداز کردن آماده کرده‌ام. از اینجا می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

وقتی در آمد بیشتری داشته باشید باید با کنترل هزینه ها بتوانید به دنبال پس انداز بیشتری باشید. آنچه که پس انداز می شود به سرمایه گذاری تبدیل می شود. سرمایه گذاری می تواند برای شما درآمد غیر فعال ایجاد نماید. باید به شیوه ثروتمندان درآمد کسب کنید. شیوه ثروتمندان استفاده از پول و فکر و ایده برای درآمد بیشتر است.

ثروتمندان از زمان برای کسب درآمد استفاده نمی کنند.

بازی گردش پول را یاد بگیریم

بازی گردش پول را یاد بگیریم

راه پنجم جذب ثروت – بازی گردش پول را انجام دهید

 هنگامی که زندگی ثروتمندان را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که پول را پنهان نمی کنند. بکله اجازه می دهند پول گردشی سالم در کسب و کارشان داشته باشد. پول می آید و می رود. توقف پول مثل توقف آب است. همانگونه که آب هنگامی که حرکت نمی کند، بو می گیرد. می گندد.

پول نیز هنگامی که حرکت نمی کند، بهره‌ای به صاحب پول نمی رساند.

برای دانستن راه های گردش پول به مقاله (بازی گردش پول چیست؟) مراجعه کنید.

راه ثروتمندی را بکار بگیرید و ثروتمند شوید.

علی اکبر داوری سخنران، مدرس، مشاور و نویسنده

4 دیدگاه ها

  1. محمد عسگری فر گفت:

    مثال ۹مادر یک ماهه خیلی آرومم کرد.

  2. محمد عسگری فر گفت:

    عالی بود

  3. مهناز گفت:

    سلام و درود بر شما بزرگوار .بسیار خرسندم از مطالب با ارزش شما .سلامت شاد برقرار باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به فروشگاه سایت هوش مالی خوش آمدید رد کردن