کتاب خواستن توانستن نیست کتابی برای نوشتن اهداف شما

آیا اهداف خود ثبت و نگهداری می‌کنید؟

یکی از تفاوت‌های انسان‌های موفق و ناموفق همین خصوصیت است. افرادی که توانایی نوشتن اهداف خود را دارند حداقل چند قدم از افراد فاقد اهداف مکتوب جلوتر هستند.

کتاب خواستن توانستن نیست چیست؟

 هنگامی‌ که سال ۹۳ برای خودم در این چنین کتابی نوشتم که می‌خواهم اولین کتابم را بنویسم. بااینکه سخنرانی زیاد انجام داده بودم ولی هرگز مطلبی ننوشته بودم. خیلی برایم دور از انتظار بود که بتوانم کتاب بنویسم. اما به‌هرحال نوشتم. و به نظرم یکی از دلایل محقق شدن هدفم، نوشتن آنها بود. و کتابی به نام بدهکار باش!!! نوشته شد که یکی از نتایج نوشتن اهدافم در سال ۹۳ بوده است.

من یک دانشجو هستم، به کارم می‌آید؟

سال دوم دانشگاه را برای رسیدن به شغل مورد نظرم رها کردم. با انگیزه به دنبال ساختن آینده شغلی‌ام رفتم. اگر در آن زمان از هدفگذاری اطلاعات کافی داشتم، به شدت در موفقیت شغلی‌ام تاثر گذار بود. البته به شما توصیه نمی‌کنم که مثل من دانشگاه را رها کنید. به دنبال شغل مورد نظر خود بروید ولی می‌توانید با دیدگاهی بلند مدت از این دوره بهره کافی را ببرید. دوره دانشجویی زمانی است که آینده شغلی بسیاری از افراد رقم می‌خورد.

 

چه عاملی باعث شد که این کتاب را ایجاد کنم؟

اثری که پیش روی شماست نتیجه بیش از ۱۲ سال مطالعه و هدف‌گذاری در سطوح گوناگون است. اولین باری که هدف‌گذاری کردم فقط یک کاغذ برداشتم و تعدادی از خواسته‌هایم را نوشتم. کاغذ را تا کردم و ۶ ماه بعد دیدمش. جالب بود که تعدادی از موارد درخواستی‌ام محقق شده بود.

چند سال اول یکی در میان هدف‌گذاری می‌کردم. یک سال انجام می‌دادم و پیشرفت می‌کردم و سال بعد انجام نمی‌دادم و سقوط می‌کردم.

شاید شما هم با همین روند روبرو بوده‌اید. هدف‌گذاری در این کتاب ساده سازی شده است. به طوری که شما بتوانید به دفعات زیاد ملاحظه کنید و اصلاح کنید.

من که به اهدافم رسیده‌ام به چه کارم می‌آید؟

 دوستی داشتم که بعد از سالها تلاش به امکاناتی نظیر خانه، مغازه، ماشین و نظیر اینها رسیده بود. به عبارتی به خواسته‌هایی رسیده بود که احساس می‌کرد بازنشسته شده است. خود را خانه نشین کرده بود. بعد از مدتی به بیماری اعصاب دچار شد. دکتر رفت و معتاد دوا و قرص شد.

بعد از مدتی با تشویق دوستان به کار و پیگیری اهدافش تشویق شد. امروز کمتر قرص استفاده می‌کند. زیرا که هر روز صبح به دنبال تغییر کوچکی در زندگی خودش و دیگران است. همین امر موجب شده است که سرحال‌تر باشد و با انرژی بیشتری نسب به قبل فعالیت کند.  

مسیر کلی کتاب خواستن توانستن نیست چگونه است؟

از آنجایی که مدل‌های دیگر هدف‌گذاری را مسلط بودم و نواقص شیوه‌های قبلی را می‌دانستم، پس تصمیم گرفتم که کتابی را با مدل خودم ایجاد کنم. برای اینکه به درستی مسیرم پی ببرم بارها در کلاس‌هایم مطرح شده است. در جلسات مشاوره به مشاوره گیرندگان ارایه شده است و نتیجه  بررسی شده است.

قبل از چاپ کتاب تعدادی از دوستان من با این شیوه هدفگذاری کرده‌اند. و همچنان با این شیوه ادامه می‌دهند.   

 وضعیت اقتصادی خراب است. هدفگذاری چه فایده‌ای دارد؟

هر زمان با دانستن آنچه می‌خواهیم، می‌توانیم در زندگی‌مان تغییر ایجاد کنیم. حتی در این زمانه که شرایط اقتصادی در دوران رکود قرار دارد، افرادی که اهدافی در زندگی خود دارند می توانند به خوبی درآمد بالایی داشته باشند. هدف داشتن موجب می شود که با انگیزه در هر شرایطی دست به اقدام بزنید.

تاثیر هدف گذاری  بر هوش مالی چیست؟

 شاید این جمله را شنیده باشید:

کم‌رنگ‌ترین نوشته‌ها از قوی‌ترین حافظه‌ها ماندگار‌تر است.

 فراموش‌کاری از مواردی است که انسان امروزی با آن درگیر است. می‌نویسیم که فراموش نکنیم چه می‌خواهیم.

اگر فکر می‌کنید که برای زندگی خود اهدافی دارید که ارزش نوشتن دارد، دست به کار شوید. کاغذی بردارید و اهدافتان را بنویسید و تاثیر نوشتن اهداف را برای ما هم بازگو کنید. منتظر نظرات و دیدگاه‌های ارزشمند شما هستیم. 

 

صرف نوشتن اهداف انتظار محقق شدن را داشته باشیم؟

یک مثال معروف در اینجا به کار شما می‌آید. اگر کوفته ندهند لپتان را هم نمی‌کشند. درصورتی که اگر همین الان یک برگه کاغذ سفید و خودکار بردارید و یکی از اهداف زندگی تان را بر وری آن بنویسید، به زودی متوجه معجزه نوشتن می شوید. خیلی زود متوجه می شوید که نوشتن اهداف مانعی بزرگی را از سر راه محقق شدن اهدافتان برمی‌دارد. وقتی هدفی را مکتوب می‌کنید، ذهن به دنبال راه حلی می‌گردد تا مسیری را به سمت هدف بیابد.

پس همین الان امتحان کنید و اگر مفید واقع شد، قدم بزرگتری بردارید و با مدل دفترچه هدفگذاری سایت هوش مالی دست به کار شوید. 

کارمندی و هدفگذاری؟

 کارمندان به توجه به محیطی که در آن قرار دارند می توانند از توانایی و اطلاعات همکاران خود برای تحقق اهدافشان به خوبی بهره ببرند. تشکیل تیم های کاری در محیط های اداری و سازمانی در بین کارمندان نتایج مطلوبی را به همراه دارد. از این رو کارمندان هدفدار به خوبی می توانند در محیط کاری خود در کنار دیگر همکاران به اهدافشان دست پیدا کنند.

تشکیل تیم های کاری، معرفی فرصت های سرمایه گذاری و شغلی، مساعدت و همکاری با دوستان همکار از ویژگی هایی است که در محیط سازمانی و اداری قابل استفاده است به شرطی که اهدافی داشته باشید و پیگیری کنید.  

این کتاب برای چه کسانی مفید نیست؟ 

کسانی که به آینده امیدی ندارند به این کتاب نیازی ندارند. کسانی که برای اینده خود خواسته هایی ندارند به این کتاب اصلا نیازی ندارند.

من کار ندارم، هدفم کجاست؟

  من (علی اکبر داوری) وقتی ۲۰ سال داشتم با توجه به اهدافم در آینده شغلی را انتخاب کردم که حتی هنگامی که ورشکسته و بدهکار هم شدم، دست از کسب و کار برنداشتم. زیرا که کسب و کارم را مطابق با خواسته‌های باطنی‌ام انتخاب کرده بودم.

به شما هم توصیه می‌کنم که اگر هنوز شغلی ندارید اول اهداف و خواسته های خود را برگزینید و بعد شغلتان را مطابق با آن انتخاب کنید.  

به فروشگاه سایت هوش مالی خوش آمدید رد کردن