شرایط اقتصادی ثبات نداره

آیا واقعا باید شرایط اقتصادی ثبات داشته باشد؟

یکی از دلایل محکمی که همیشه باید آماده تغییرات و بحران ها باشیم، شرایط ناپایدار اقتصادی است. بله درست است، شرایط اقتصادی با توجه به وجود متغییر های گوناگون همیشه ناپایدار است. برخی از این عوامل شامل این موارد است: عوامل داخلی و خارجی ،شرایط زیست محیطی، عوامل انسانی.
هر کدام از عوامل بالا دارای زیرشاخه های گوناگون و متفاوت و غیر قابل پیش بینی هستند که منجر به شرایط ناپایدار اقتصادی می شوند. تغییر ساختار سیاسی یک کشور می تواند شرایط یک کشور را خوب یا بد کند.
برای مثال سقوط صدام حسین در عراق شروع تحولات متنوع و گوناگونی در منطقه شد. ایران هم متاثر از این تحولات شد. به جهت مثبت و منفی این موارد قابل بررسی هستند. عده ای از موقعیت پیش آمده استفاده مفید کردند و عده ای هم ضرر کردند.
 اشخاصی دینار عراق را در پایین ترین قیمت خریدند.
 افرادی در خلال جنگ به عراق رفتند و ملک خریدند.
 شرکت ‌هایی صادرات به عراق را شروع نمودند.
 عده ای هم فقط نشستند و اوضاع را نظارت کردند.
امروز شرایط به صورت دیگری شده است. منطقه خاورمیانه دستخوش تحولات گوناگونی است. سوریه آماده شروع تحولات صلح آمیز است. ترکیه و عربستان در آینده دستخوش تحولات بنیادین خواهند شد.
هر روز شاهد تحولات سریع و سریع تر هستیم.

روزی فلش هایی به بازار آمد که ظرفیتی کمتر از یک دیسکت داشتند و امروز فلش کارتهای 64 مگابایتی کوچکتر و ظریفتر در بازار موجود است. هارد دیسک های 2 ترابایتی به صورت عادی مشاهده می شوند.
رونق و گسترش اینترنت باعث به وجود آمدن کسب و کار های اینترنتی شده است و تعداد زیادی کسب و کار سنتی و فروشگاه را به تعطیلی کشیده است. با باز شدن یک هایپرمارکت تعداد زیادی فروشگاه و سوپر مارکت کوچک تعطیل می‌شود.
سوال این است که اینترنت یک فرصت است یا تهدید؟ آیا فرصتی برای راه اندازی کسب و کار‌های آنلاین و جهانی‌ست یا تهدیدی برای از بین رفتن فروشگاه ها و کسب و کارهای سنتی؟
با کسب و کارهای آنلاین بسیاری از مسافرت های کاری کاهش می یابد. در عین حال پیش بینی می شود تعطیلات آخر هفته تا سه روز در هفته افزایش یابد.
نوع نگاه ما به تحولات مشخص می کند که این یک فرصت جدید و عالی‌ست یا تهدیدی بسیار خطرناک است.

امید دارم که شرایط ناپایدار اقتصادی را یک فرصت عالی بدانید و از آن بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *