بازی گردش پول – بازی گردش پول چیست؟ علی اکبر داوری

بازی گردش پول چیست؟

گردش پول در کسب و کار به طریقی که برای شما نتایج مثبتی به بار آورد را گردش پول می‌نامیم. که عده‌ای از بزرگان کسب و کار آنرا را همچون بازی گردش پول می‌بینند. آقای وارن بافت در گفته‌های خود اینگونه بیان می‌دارد که من از زیاد شدن پول لذت می‌برم. آقای رابرت کیوساکی برای یادگیری قواعد ثروتمند شدن، بازی گردش پول یا منوپولی را ابداع کرده است.

در این مطلب با بیانی ساده و به قولی بازاری به بیان این مطلب از دیدگاه بازار ایران می‌پردازیم. 

بازی گردش پول چه نتایجی دارد؟

هنگامی که شما اقدام به گردش پول در کسب و کار و زندگی خود می کنید، به نتایج جالبی می‌رسید. نتایجی که به بزرگ شدن دایره پولی و توانایی مالی شما منجر می شود. در ادامه با هم بررسی می کنیم که در پی بازی گردش پول چه نتایج ساده و در عین حالی بزرگی را به دست می اورید.

بازی گردش پول را یاد بگیریم
بازی گردش پول را یاد بگیریم

1- هوش مالی شما تقویت می‌شود

وقتی شما اقدام به گردش پول می کنید، هوش مالی خود را افزایش می دهید. اگر می خواهید بدانید هوش مالی چیست؟ به مقاله (هوش مالی چیست؟) مراجعه کنید. تجربه های مالی گوناگون و تازه ای را می بینید که به بالارفتن هوش مالی شما منجر می شود. شما می توانید درباره راههای افزایش هوش مالی در این مقاله (چه راههایی برای تقویت هوش مالی وجود دارد؟) به طور مفصل مطالعه نمایید.

2- به افزایش درآمد می انجامد

اتفاق بعدی که بعد از اینکه بازی گردش پول را اجرا کردید، بالارفتن درآمد است. شما با گردش وجه نقد به بالارفتن درآمد خود کمک می کنید. البته در اوایل افزایش شاید کمی کند باشد. اما هرچه پیش می روید افزایش بیشتر و بیشتر می شود. برای مطالعه درباره راههای افزایش درآمد می توانید به این مقاله (چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟) مراجعه کنید.

3- مسایل مالی بیشتر، هوش مالی بالاتر

ثروتمندان به این دلیل ثروتمندتر می‌شوند که توانایی حل مسایل مالی بیشتری دارند. شما نیز با وارد شدن به بازی گردش پول، توانایی حل مساله بیشتری پیدا می‌کنید. هر مساله ای که حل می کنید، برای حل مسایل بزرگتر و بیشتر آمادگی بیشتری پیدا می کنید. دیگر محاسبات اقتصادی برای شما سخت و طاقت فرسا نیست. برای مطالعه در این باره به مطلب (مسایل مالی بیشتر، هوش مالی بالاتر) مراجعه کنید.

4- ایجاد روابط

اتفاق جالب بعدی که برای شما بازیکن بازی گردش پول می افتد این است که روابط جدیدی در کسب و کار و زندگی شغلی برای شما ایجاد می گردد. یکی از تولید کنندگان ظروف تفلون برای کارخانه خود اقدام به خرید مقدار زیادی شمش آلومینیوم کرد. مقدار خرید بیش از مصرف معمولش بود به همین دلیل مازاد مصرفش را به صورت چکی در بازار فروخت. همین مبادله موجب شد که تاجری با سرمایه پیشنهاد سرمایه گذاری و مشارکت به او داد.

با سرمایه گذاری شخصی دیگر اقدام به مباذله شمش آلومینیوم می کند و به سود بیشتری از آنکه قبلا داشت می رسد. درعین حال با کسانی که قبلا آشنایی نداشت، آشنایی پیدا کرده است. این اتفاق در آینده به اتفاقات بیشتر و بزرگتر می انجامد. شما نیز به واسطه اقدامی که الان انجام می دهید، در آینده به دست آوردی بزرگ دست می یابید.

یافتن فرصت

5- پیدا کردن فرصت‌ها

همین که دست به اقدام می زنید، فرصتهایی که تا دیروز نمی دیدید برایتان آشکار می شود. فرصت ها مثل ابر بهار می گذرند، کسی که آمادگی بهره برداری از فرصت را داشته باشد، می تواند از آن استفاده کند. شما هم با اقدامی که انجام می‌دهید، راه نمایان شدن فرصت را باز می کنید.

 

6- یافتن نقاط ضعف

یکی دیگر از نتایج اقدام شماف یافتن نقاط ضعف تان است. اگر در هنگام اقدام شکست خوردید، این فرصت را دارید که به نقاط ضعف خود اگاهی پیدا کنید. بعد از آن به سرعت به رفع آن بپردازید.

اما برای اینکه شکست خود را کنترل کنید به شما پیشنهاد می دهم درباره رسیدن به اهداف بزرگ در این مقاله (چگونه به اهداف بزرگ برسیم؟) بیشتر مطالعه بفرمایید.  

چگونه بازی گردش پول را انجام دهیم؟

در این قسمت به شما پیشنهاداتی میدهیم که بتوانید این بازی را شروع کنید. واقعا بازی در این زمینه لذت بخش است. همین که پولی می دهید و دوباره به نحوی دیگر به شما باز می گردد، لذتی وصف نشدنی دارد. تلاش و تکاپویی سازنده برای خود ایجاد می کنید. حالا باهم به بررسی این موارد می پردازیم. در ضمن به این موارد اکتفا نکنید و فقط ایده بگیرید. به شیوه خودتان موفق شوید.

1) بازی گردش پول با خرید اقلام ارزشمند

محصول یا اقلامی می خرید که دارای ارزش افزوده باشد. با هر مبلغی فرصت در این باره زیاد است. از خرید بسته 12 تایی ویفر گرفته که بچه ها در مدرسه عرضه کنند تا خرید چند تن برنج سر زمین برای فروش به اقوام قابل بررسی است. خود من (علی اکبر داوری) اولین شغلم در یازده سالگی فروش بادکنک در بازار بود. قلکی که شکستنش را فراموش نمی کنم. زیرا یک تابستان به من شادی و نشاط وصف نشدنی داد.

2) بازی گردش پول با فروش داشته‌ها

اقدام به فروش موجب گردش بیشتر پول می شود. از اقلام زیادی انباری مان گرفته تا تبدیل ضایعات به اشیا ارزش دار می تواند به فروش برسد. یا شاید خرید تعداد زیادی از محصولات و فروش تکی آنها از این دست هستند. نترسید دست به کار شوید. بازاریابان بزرگترین ثروتمندان جهان امروز هستند. زیرا که با سرمایه گذاری شخصی دیگر به درآمدی سرشار می رسند. شما هم از این فرصت بهره ببرید.

3) بازی گردش پول با معاوضه

تعویض اشیا و اقلامی که در اختیار دارد از دیگر پیشنهادات برای این بازی است. شی ای می دهید و شی ای دیگر را می گیرید. تفاوت قیمتی را هم میدهید یا می‌گیرید. چانه می‌زنید. مذاکره می کنید. 

4) بازی گردش پول با قرض الحسنه

یکی دیگر از مواردی برای این بازی به شما پیشنهاد می دهم، قرض الحسنه دادن است. پولی که در اختیار دارید را تا زمانی که نیاز ندارید به شخصی که نیاز دارد، امانت می دهید. شاید در نگاه اول کار سود داری نباشد، اما در زندگی شما خیر و برکتی را به ارمغان می آورد که نمی توان تعریف کرد.

پیشنهاد شرکت در دوره 7 گام برای افزایش هوش مالی

اگر در دوره رایگان 7 گام برای افزایش هوش مالی شرکت نکرده‌اید، پیشنهاد می دهم که همین الان در این دوره شرکت کنید.

می خواهم در دوره رایگان شرکت کنم. 

برای شما ارزوی بهترین ها را دارم

علی اکبر داوری نویسنده کتاب بدهکار باش!!! 

One thought on “بازی گردش پول – بازی گردش پول چیست؟ علی اکبر داوری

  1. َAli میگوید:

    همه آدمها چه بدانند و چه ندانند در حال انجام بازی با پول هستند.منتها شدت دخالت در بازی فرق می کند.برخی شدید تر بازی می کنند،از قوانین آگاهند و از آنها استفاده می کنند تا بیش از دیگران برای خود کار کنند.

    بعضی از مردم برای یادگیری و پیروزی مشتاق ترندو زمان بیشتری را به این کار اختصاص می دهند.اکثر افراد در حال بازی هستند شاید بدون اینکه بدانند دارند بازی می کنند ولی فقط برای این بازی می‌کنند که نبازند و برای برد بازی نمی کنند.

  2. موسوی میگوید:

    الان این بازی خیلی راحت شده. با وجود سایت هایی مثل دیوار و شیپور و … آدم راحت میتونه کالا بخره و بفروشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *